Halowe Mistrzostwa Śląska

Niestety nie posiadamy żadnych informacji na temat III Halowych Mistrzostw OKS Katowice rozegranych w Bielszowicach w grudniu 1996 roku.

 

 

II Halowe Mistrzostwa Okręgowego Kolegium Sędziów w Katowicach odbyły się w dniu 13 stycznia 1996 roku w Siemianowicach Śląskich. Z udziału w zawodach wycofała się drużyna KS Racibórz, którą zastąpił drugi zespół Kolegium Sędziów z Katowic. Ponownie w turnieju uczestniczyło osiem drużyn. Rywalizacja w fazie grupowej przebiegała następująco:

Grupa I:

Katowice – Tychy 0:0

Sosnowiec – Rybnik 1:0

Tychy – Rybnik 5:2

Katowice – Sosnowiec 5:2

Katowice – Rybnik 6:0

Tychy – Sosnowiec 0:1

 1. KS Katowice     7   11-2
 2. KS Sosnowiec  6  4-5
 3. KS Tychy          4   5-3
 4. KS Rybnik        0   2-12

Grupa II:

Zabrze – Bytom 0:1

Olkusz – Katowice II 3:2

Zabrze – Olkusz 1:3

Bytom – Katowice II 1:1

Zabrze – Katowice II 3:0

Bytom – Olkusz 1:1

 1. KS Olkusz           7   7-4
 2. KS Bytom            5   3-2
 3. KS Zabrze            3   4-4
 4. KS Katowice II     1   3-7

Po zakończeniu fazy grupowej rozegrano dwa mecze o miejsca 5 – 8. W meczu o 7. miejsce drużyna z Rybnika pokonała 3:1 drugi zespół z Katowic, a w spotkaniu o 5. miejsce zabrzanie zwyciężyli 1:0 reprezentację KS Tychy. W kolejnej fazie mistrzostw rozegrano dwa półfinały, w których zmierzyły się po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W pierwszym reprezentanci podokręgu Katowice pokonali sędziów z Bytomia 2:1, a w drugim w serii rzutów karnych KS Sosnowiec zwyciężył 2:0 KS Olkusz (w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 1:1). Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja KS Olkusz pokonując KS Bytom 6:4. Niestety nie posiadamy wyniku najważniejszego meczu tych mistrzostw – finału. Wiadomo, że zwyciężył zespół KS Katowice, który pokonał w nim sędziów z Sosnowca.

Nagrody indywidualne otrzymali: najlepszy strzelec – Barłomiej Gędłek z KS Olkusz, najlepszy bramkarz – Marek Filipczyk z KS Zabrze i najlepszy zawodnik – Marek Cherjan z KS Katowice.

Klasyfikacja końcowa II Halowych Mistrzostw OKS Katowice:

 1. KS Katowice
 2. KS Sosnowiec
 3. KS Olkusz
 4. KS Bytom
 5. KS Zabrze
 6. KS Tychy
 7. KS Rybnik
 8. KS Katowice II

 

W dniu 12 lutego 1995 roku w hali Szombierek w Bytomiu rozegrano I Halowe Mistrzostwa Okręgowego Kolegium Sędziów w Katowicach w piłce nożnej. Niestety nie posiadamy wyników z poszczególnych meczów (rozegrano ich w sumie 17). Zwyciężyła drużyna KS Katowice przed KS Zabrze i KS Bytom. Trzy pierwsze zespoły otrzymały okolicznościowe puchary, a pozostałym drużynom wręczono pamiątkowe dyplomy. Królem strzelców mistrzostw został Kol. Zbigniew Szklany z Zabrza, który zdobył 4 bramki. Najlepszym bramkarzem uznano Kol. Henryka Macioła z Katowic, statuetką piłkarza wyróżniono strzelca najładniejszej bramki Kol. Adama Hanusiaka z Olkusza, a statuetką sędziego uhonorowano Kol. Zbigniewa Walusa z Tychów.

Klasyfikacja końcowa:

 1. KS Katowice
 2. KS Zabrze
 3. KS Bytom
 4. KS Tychy
 5. KS Olkusz
 6. KS Rybnik
 7. KS Sosnowiec
 8. KS Racibórz