ODWOŁANA KOLEJKA

Ogólne

Pierwszy mecz weekendowej serii gier zaplanowany został na godzinę 10.00, bo o tej porze w Woli, w spotkaniu 7 kolejki rozgrywek Zina Klasa Okręgowa – I grupa mieli się zmierzyć piłkarze Sokoła i Krupińskiego Suszec. Byli gospodarze, przyjechali goście i sędziowie, którzy po wizji lokalnej uznali, że zalane deszczem boisko nie nadaje się do gry.


– To był sygnał, który zadecydował o tym, że Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej, postanowił odwołać 7 kolejkę we wszystkich czterech grupach rozgrywek Zina Klasa Okręgowa oraz dwóch grupach HAIZ IV liga, a także w rozgrywkach młodzieżowych, które prowadzimy – mówi przewodniczący Wydziału Gier Marek Gałuszka. – Decyzja o tym, kiedy rozegrana zostanie odwołana kolejka zapadnie na czwartkowym posiedzeniu naszego wydziału – 28 września.

Wyjątkiem od reguły, że wszystkie mecze zostają odwołane jest mecz w Wojkowicach, gdzie Górnik o godzinie 11.00 rozpoczął mecz z Unią Dąbrowa Górnicza.

– Są drużyny, które mają boiska ze sztuczną murawą i jeżeli ustalą z rywalami, że mecze mogą się odbyć, to nie wykluczamy, że wyjątków będzie więcej – dodaje sekretarz Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej Leszek Mazur.

Odwołana została także 8 kolejka rozgrywek AP-Sport Beskidzka Liga Okręgowa.

– Kluby prosiły o odwołanie i w końcu zostały tylko dwa mecze, które miałyby się odbyć – wyjaśnia prezes Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Czesław Biskup. – Odwołujemy więc całą kolejkę, a kluby uzgodnią między sobą kiedy mają te przełożone spotkania rozegrać.