ŚLĄSKA EKIPA W TURCJI

Ogólne

Do kraju wróciła szóstka sędziów KS Śląskiego ZPN przebywająca na kilkunastodniowym zgrupowaniu polskich arbitrów w tureckiej Antali. Nasi reprezentanci to Piotr Lasyk, Sebastian Jarzębak, Tomasz Wajda, Daniel Kruczyński, Krzysztof Myrmus i Bartosz Lekki.

Sędziowie uczestniczyli w kursie prowadzonym przez cenionego Instruktora FIFA Walentina Iwanowa, byłego Sędziego międzynarodowego, prowadzącego zawody na Mistrzostwach Europy i Świata.

Poranny rozruch, wykłady, treningi na boisku, siłownia to zajęcia, które czekały na naszych arbitrów każdego dnia. Nad całością zgrupowania czuwał Szef polskich Sędziów Zbigniew Przesmycki.

Każdego dnia sędziowie prowadzili również mecze towarzyskie.

Naszych sędziów dostąpił zaszczyt prowadzenia meczu, w którym obserwatorem właśnie Iwanow. Trójka w składzie : Kruczyński, Myrmus, Lekki poprowadziła zawody : FK Željezničar Sarajevo(Bośnia i Hercegowina)-DAC 1904 Dunajska Streda(Słowacja). Co ciekawe arbitrzy zostali poddani potrójnej obserwacji- najpierw bezpośrednio po meczu, później po zapoznaniu się z materiałem video, a następnie omawianie zawodów pośród wszystkich topowych sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na pewno nasi arbitrzy cenne uwagi tak ważnego Instruktora FIFA przeniosą na boiska ligowe.

Pozostali nasi arbitrzy prowadzili następujące mecze:

Piotr Lasyk Saburtalo Tibilisi (Gruzja)- Botev Plovdiv (Bułgaria)

DAC 1904 Dunajska Streda(Słowacja) – FC Zbrojovka Brno(Czechy)

Sebastian Jarzębak Wereja Stara Zagora (Bułgaria) –  FC Zhetysu (Kazachstan)   

Tomasz Wajda FC Kuban (Rosja) – Atyrau (Kazachstan)